Workshopy

Odborný workshop je aktivita, která umožňuje intenzivní soustředění studentů na vybranou problematiku z oblasti počítačové lingvistiky.

Studenti sbalí své notebooky a na čtyři dny odjedou na odlehlé místo v lesích (se zajištěným pokrytím bezdrátovou sítí), kde pod vedením lektorů neúnavně pracují na zadaných úkolech.

Semestr podzim 2022

Online workshop o neuronových sítích pro NLP se uskutečnil ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni dne 9. 12. 2022. Více o jeho náplni zde.

Semestr podzim 2017

Workshop s názvem Od nápadu k aplikaci pro studenty uspořádala firma EVE Technologies (11. až 14. 9.). Studenti se učili, co všechno obnáší příprava nové mobilní aplikace.

Semestr podzim 2016

Tentokrát se studenti neskrývali v lesích, pouze se na dva dny (5. a 6. 9.) přesunuli do učeben Fakulty informačních technologií VUT, kde pro ně byl připraven workshop Speech Days zaměřený na rozpoznávání řeči.
Program workshopu
Zpráva studentů

Semestr podzim 2015

V pořadí již čtvrtý odborný workshop pro studenty oboru Český jazyk se specializací počítačová lingvistika se konal 14.–17. 9. 2015 opět v rekreačním středisku Prudká. Tentokrát ve spolupráci se společností Lexical Computing CZ, s. r. o. Lektory byli Zuzana Nevěřilová, Vítek Baisa a Vítek Suchomel.
Úkoly zpracovávané na tomto workshopu.

Semestr podzim 2014

Třetí ročník odborného workshopu pro studenty oboru Český jazyk se specializací počítačová lingvistika se uskutečnil ve dnech 15.–18. 9. 2014 v rekreačním středisku Prudká. Lektory byli Zuzana Nevěřilová, Vítek Baisa a Vojta Kovář.
Úkoly zpracovávané na tomto workshopu.

Semestr podzim 2013

Druhý ročník odborného workshopu pro studenty oboru Český jazyk se specializací počítačová lingvistika se uskutečnil ve dnech 16.–19. 9. 2013 opět v rekreačním středisku Baldovec. Lektory byli Vítek Baisa, Miloš Jakubíček a Vojta Kovář.

Semestr podzim 2012

První ročník odborného workshopu pro studenty oboru Český jazyk se specializací počítačová lingvistika proběhl ve dnech 10.–13. 9. 2012 v rekreačním středisku Baldovec, které se nachází v Moravském krasu nedaleko propasti Macocha. Studenti si během čtyřdenního soustředění vyzkoušeli práci v týmech, praktické řešení zadaných úkolů a také jejich prezentaci. Lektory byli Vítek Baisa, Miloš Jakubíček a Vojta Kovář.

Uložit

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info