Úspěch v soutěži Student a věda

17. 5. 2018

Studenti oborů Český jazyk a literatura a Český jazyk se specializací počítačová lingvistika se velmi úspěšně zúčastnili celorepublikového kola soutěže Student a věda: Lingvistika. Soutěž se konala 14. 5. 2018 jako součást 19. mezinárodního setkání mladých lingvistů na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Všem studentům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Masarykovy univerzity.

1. místo – Tereza Kociánová (ČJL) Ortografie rukopisné verze Slávy svatoprokopské Fridricha Bridla

2. místo – Monika Veltruski (ČJL) Vývojové tendence v lexikální zásobě chorvatských Čechů

čestné uznání – Lucie Findejsová (PLIN) Názvy zvířecích druhů a jejich zástupců: vzorce a jejich frekvence