Nový GAČR projekt pro ÚČJ

17. 12. 2023

Marcin Wągiel z ÚČJ bude od ledna hlavním řešitelem standardního projektu GAČR. Stal se jedním ze čtyř nových nositelů tohoto typu grantu na FF.

Jeho projekt "Klasifikace klasifikátorů" se zaměřuje na klasifikátory v přirozených jazycích. Ambicí projektu je získat nová a detailní data pomocí platformy Terraling, která umožňuje unikátní přístup k více než třem stovkám geneticky odlišných jazyků. Projektu se v roli zahraničních spolupracovníků bude účastnit mezinárodní tým složený z odborníků mj. z Humboldtovy univerzity, KU Leuven, University College London a dalších zahraničních univerzit. Na ÚČJ projekt podpoří dvě doktorandská místa.

Marcinovi srdečně blahopřejeme a přejeme mu mnoho úspěchů při řešení projektu!