Noc vědců 2024

30. 9. 2024

V pátek 27. 9. 2024 proběhla po celé republice Noc vědců. K této akci se připojila i naše univerzita, fakulta i naše pracoviště. Jako každý rok na návštěvníky čekaly zajímavé úkoly, po jejichž vyplnění získali sladkou odměnu. Akce se velice vydařila a celý večer panovala skvělá atmosféra. Naše pracoviště připravilo osm tematických stanovišť, kde se návštěvníci mohli seznámit s různými aspekty českého jazyka a lingvistiky, ať už dialektologií, syntaxí, pravopisem nebo dialektologií. Na nejmenší čekala zóna malých vědců.

Velice děkujeme všem studentům našeho ústavu, kteří s přípravou a realizací stanovišť pomáhali. Jejich nadšení a ochota zodpovídat otázky návštěvníků přispěly k tomu, že si účastníci akci velmi pochvalovali. Doufáme, že nás čekají další skvělé ročníky.

Děkujeme za vaši pomoc!

Zde můžete najít fotografie z akce.