Doktorandi v Brašově

2. 8. 2024

Salut z Brašova! Léto a volno jsou v plném proudu, nicméně my jsme se rozhodli alespoň část strávit na letní lingvistické škole Eastern Generative Grammar (EGG). Na ní mohou mladí lingvisté z celého světa získávat znalosti z oblastí generativní gramatiky jako je syntax, sémantika a fonologie.

Tento rok se škola koná v rumunském Brašově. A i když je cesta z Brna do Brašova malou bojovkou, nakonec se to vyplatilo. Celé dva týdny nás čekaly přednášky z jednotlivých oblastí, kterých se zhostili například Tobias Scheer, Magdalena Lohninger nebo Berit Gehrke. Výuka byla mnohdy náročná, ale určitě EGG všem doporučujeme.

Celé dva týdny ale nebyly jen o výuce. Vyzkoušeli jsme zdejší kuchyni a přesvědčili se, že sushi nebo pastu v Rumunsku opravdu připravit umí. Když jsme cítili, že bychom se rádi podívali do přírody, šli jsme do brašovské zoo nebo do dinoparku v Rašnově, největšího dinoparku v jihovýchodní Evropě. A když už jsme to horko o víkendu nemohli snést, proč se neosvěžit v aquaparku?

I když byly tyto dva týdny na hon vzdálené klidnému létu, nelitujeme ani jediné minuty, kterou jsme tu strávili.

Anna, Daniel & Lukáš