Cena děkana FF MU za popularizaci humanitních a společenských věd

22. 11. 2023

Děkanka doc. Mgr. Irena Radová, Ph.D., udělila v rámci Týdne humanitních věd (14. 11. 2023) Cenu děkana FF MU za popularizaci humanitních a společenských věd Mgr. Haně Žižkové, Ph.D., která působí na Ústavu českého jazyka FF MU.

Hana Žižková se dlouhodobě věnuje popularizaci jazykovědné bohemistiky a zaměřuje se zejména na korpusovou a počítačovou lingvistiku. Významně se zapojuje do popularizačních aktivit jako Noc vědců, Týden humanitních věd či Týden učitelství, pravidelně pořádá exkurze, přednášky a workshopy pro středoškoláky a stála také například u řady oceněných středoškolských odborných prací (SOČ, Expo Science AMAVET či Česká hlavička). Svými jazykovými glosami pravidelně přispívá do časopisu Host, zapojena je také do iniciativy Zeptej se vědce na sociální síti X.

Více informací i o dalších udělených cenách naleznete zde.