Pozvánka na přednášku Mgr. Strakové

27. 11. 2023

Bez popisku

Přednáška Mgr. Aleny Strakové s názvem Aby na obale nebyly chyby se uskuteční 1. 12. 2023 od 13 hodin online (odkaz k připojení zde: https://bitly.ws/33sG8).

Dozvíte se, co korektorka tiskových PDF obalů pro mezinárodního výrobce krmiv kontroluje a co ne, jaké softwarové nástroje má k dispozici a jaké by si přála, proč její práce není ani trochu jednotvárná, ačkoli čte stále stejné obaly dokola, a proč některé chyby na obalu zůstanou, i když o nich firma ví.

Alena Straková je korektorka, ne však v běžném smyslu toho slova. Dvacet let pracovala jako překladatelka a jazyková korektorka na volné noze, ale posledních pět let dělá jiné korektury: tzv. regulatory compliance proofreading. Ve společnosti Hill’s Pet Nutrition, která vyrábí krmiva pro psy a kočky, dohlíží na to, aby obaly jejich produktů splňovaly všechny legislativní náležitosti pro jednotlivé trhy. Pod pražskou kancelář Hill’s spadá celý evropský trh a některé země blízkého východu a Afriky, požadavky jsou tak kromě legislativy EU rozmanité a na obalech se uvádí informace v celkem 27 jazycích. K přípravě tiskových PDF se využívá několika softwarových nástrojů a tým Aleny Strakové aktuálně hledá nová vhodná digitální řešení.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info