Pozdrav z Udine

18. 4. 2024

Zdravíme z italského Udine, i když se nejspíš nejedná o klasický pozdrav, který posílají studenti ze svých studijních a pracovních Erasmů. Markétu Zikovou sem, na UNIVERSITÀ DEGLI STUDI DI UDINE, pozvala Anna Maria Perissutti, která pracuje na Dipartimento di lingu e letterature, comunicazione, formazione e società. Připravili jsme si tedy přednášky o tom, na čem v současné době náš ústav pracuje a co by mohlo studentům v Udine jejich studium bohemistiky obohatit.

Vystoupili jsme se třemi přednáškami: Phonology Mirrors Syntax: An Experiment Study of Czech Pronominal Clitics (Poĺomská, Anna & Ziková, Markéta), Verbal Clitics in Czech (Žoha, Lukáš; Karlík, Petr; Poĺomská, Anna & Ziková, Markéta) a TBA (Březina, Martin).

Všechny přednášky se povedly, studenti se o přednášená témata zajímali, dokonce jsme měli i čas se podívat k moři smočit si nohy a i kvůli vlnám (ne)dobrovolně celí.