Pozdrav z Paříže

26. 3. 2021

František Kovařík, student navazujícího magisterského studia Počítačové lingvistiky, je na stáži v České škole bez hranic v Paříži. Přečtěte si, jaká je náplň jeho práce.

František o své zkušenosti v Paříži píše:

"V době pandemie bylo největší výzvou se na stáž v prvé řadě dostat. Ostatní už šlo vcelku dobře – provoz České školy bez hranic v Paříži se krom povinného nošení roušek nezměnil ani za přísnějších opatření. Dva dny v týdnu trávíme výukou – v sobotu učíme děti na prvním stupni (převážně češtinu, českou literaturu a dějiny), ve středu se věnujeme nejmenším bilingvním dětem v předškolní výchově. Jelikož žáčkům, které čeština v každodenním životě moc nepotkává, je potřeba věnovat speciální péči, většinu zbylých dní se připravujeme na vyučovací hodiny. Stáž pro mne znamená jedinečnou zkušenost práce ve školství, ale stejně tak i možnost poznat architekturu a kulturu Paříže bez davů turistů, které by za normálních okolností vládly přeplněným ulicím."