Pozdrav z Bruselu

18. 12. 2023

Zdravím ze stáže v České škole bez hranic v Bruselu. Vyučuji zde ve 4. třídě a asistuji v předškolní skupině, 1. třídě a 2. třídě. Výuka probíhá o víkendu a je zaměřená především na češtinu, české reálie a vlastivědu, tedy předměty, se kterými se děti nepotkají v místní belgické škole. Během týdne se připravuji na jednotlivé lekce a řeším to, co je zrovna potřeba — někdy různé administrativní úkoly, jindy zase pomáhám s organizací dalších akcí české školy, jako je např. mikulášská besídka. Ve volném čase hodně cestuji, protože z Bruselu se dá snadno dostat jednak do jiných belgických měst, ale také do Francie, Nizozemí nebo Lucemburska.

Monika Horáková