Pozdrav z Benátek

8. 4. 2022

Tomáš Chlebovský, student bakalářského stupně Počítačové lingvistiky, je v jarním semestru na studijním pobytu v italských Benátkách. Přečtěte si, jak se mu tam líbí a co ho udržuje v kondici.

 

Na jarní semestr roku 2021/2022 jsem vyjel na Erasmus na univerzitu Ca' Foscari v italských Benátkách. Jelikož se už mnoho let učím italštinu a vnímám ji jako svůj první cizí jazyk, bylo mým velkým přáním odjet do Itálie na delší dobu. Jsem velice rád, že se mi to teď konečně podařilo (a věřím, že ne naposled)!

Benátky jsou jako město poněkud neobvyklé, především kvůli tomu, že v centru se nedá rozumně a efektivně pohybovat jinak než pěšky, vjezd na kole je do ostrovních Benátkek dokonce zakázán pod vysokou pokutou (což pro mě, vášnivého cyklistu, je velké zklamání).

Università Ca' Foscari má v Benátkách mnoho budov, které jsou často poměrně daleko od sebe. Udržuje mě tedy aspoň v kondici už jen to, že musím v průměru jednou denně během patnáctiminutové přestávky zvládnout přesun do dva a půl kilometru vzdálené učebny. Na výuku si tady v žádném případě nemohu stěžovat, zdejší univerzita je považována za jednu z nejlepších v Itálii pro studium jazykovědných oborů. A např. na kurz baskičtiny jsem se zapsal jako jediný, takže mám teď vlastně privátní hodiny, což je při studiu jazyka naprosto skvělé!

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info