Posun termínů pro odevzdání diplomových prací a SZZ

26. 3. 2020

Milé studentky, milí studenti,

uvědomujeme si, že  v současných podmínkách jsou pro  vás přípravy ke státní závěrečné zkoušce a především dokončování diplomové práce velmi náročné. Z toho důvodu jsme se rozhodli posunout obvyklé termíny odevzdávání závěrečných prací i termíny státních zkoušek. Červnové SZZ proběhnou v týdnu od 22. 6., zářijový termín bude ještě upřesněn, pravděpodobně půjde o týden od 7. září. Ti, kteří se budou hlásit na červnový termín, mohou odevzdat závěrečnou diplomovou práci do 31. 5., ti, kteří se budou hlásit na zářijový termín, do 30. 6. (Pokud by se SZZ nemohly uskutečnit ani v posunutém červnovém termínu, přesunuly by se všechny na září, případně bychom uvažovali ještě o dalších možnostech podle aktuální situace.) Doporučujeme, aby se studenti, kteří státnice opakují, přihlásili k červnovému termínu.

Diplomové práce budou tentokrát odevzdávány pouze v elektronické podobě, tj. nahráním do Archivu závěrečné práce. Bezprostředně po nahrání práce do systému je třeba napsat informaci o této skutečnosti také  sekretářce Ústavu českého jazyka nebo sekretářce  Ústavu české literatury (podle jazykového nebo literárního zaměření práce)!  Ve stejném čase je třeba se  přes webové stránky Ústavu českého jazyka (https://cestina.phil.muni.cz/) explicitně přihlásit k SZZ! To se týká
všech studentů, tedy i těch, kteří píší práci na Ústavu české literatury. Přihláška a návod budou na webových stránkách ÚČJ zveřejněny během května.

Přejeme vám hodně sil
Zdena Hladká a Zbyněk Fišer