NanoDays 2024

8. 2. 2024

Ve dnech 7. a 8. února proběhl na našem ústavu první ročník mezinárodní konference NanoDays 2024. Konference se bude konat každý rok na jiném pracovišti, a nabízí tak možnost, aby mohl každý ukázat, na čem v rámci nanosyntaxe pracuje. Zájemci si mohli poslechnout například úvodní přednášku o aktuálním stavu bádání a další, které se zabývaly tématy od nominální domény po verbální napříč několika jazyky.

Tento první ročník byl organizován Pavlem Cahou (Masarykova univerzita), Karen De Clercq (Université Paris Cité), Michalem Starkem (Masarykova univerzita) a Guidem Vanden Wyngaerdem (Katholike Universiteit Leuven).

Program konference a seznam přednášejících můžete najít na internetových stránkách zde.

Všichni zúčastnění si konferenci užili a těší se na další ročník. Na průběh akce se můžete podívat ve fotogalerii níže.