Cena prorektorky za excelentní výsledky v doktorském studiu

20. 10. 2023

Prorektorka pro výzkum a doktorské studium Šárka Pospíšilová udělila 19. 10. 2023 ceny za excelentní výsledky v doktorském studiu na Masarykově univerzitě čtyřiceti absolventům a jejich školitelům a konzultanům. Mezi nimi byli i dva absolventi doktorského programu český jazyk: Richard Holaj (a jeho školitelka Markéta Ziková) a Vojtěch Mrkývka (a jeho školitel Vojtěch Kovář). K ocenění srdečně blahopřejeme!

Richard Holaj v rámci své práce studoval zvukovou stránku češtiny nerodilých mluvčí a propojením lingvistiky s informatikou a umělou inteligencí vytvořil prototyp nástroje pro automatickou transkripci řeči nerodilých mluvčí.

Vojtěch Mrkývka v rámci své práce navrhl a implementoval webovou aplikaci korektoru češtiny Opravidlo a technicky koordinoval práci týmu lingvistů a studentů pracujících na dílčích modulech korektoru.

Více informací z předávání ocenění zde.