Pozdrav ze Saint-Germain-en-Laye

12. 3. 2021

Anna Francová, studentka navazujícího programu Učitelství českého jazyka a literatury pro SŠ, je v tomto semestru na pracovní stáži. Zkušenosti skrze Erasmus+ sbírá v české škole krajanského spolku AEFT SGL ve francouzském Saint-Germain-en-Laye.

Anna píše:

"Mojí hlavní pracovní náplní jsou hodiny češtiny s dětmi z převážně česko-francouzských rodin. Aktuálně učím děti od školky po čtvrtou třídu základní školy. Zpracovávám také materiály pro hodiny vlastivědy a knihovní katalog.

Kromě toho to tady ale stále zůstává celkem volné, ostatně fotka v příloze je z pravidelného a i teď velmi oblíbeného trhu v centru Saint-Germain. Povolení vnitřních mimoškolních aktivit sice nehrozí, ale snad nám bude přát počasí a budeme se moct přesunout ven. Přála bych si to hlavně kvůli dětem. Mám pocit, že na online formu výuky je většina z nich ještě opravdu moc malá. Nezbývá než doufat."