Central European Summer School in Generative Grammar

25. 7. 2022

Ve dnech 25. 7. – 5. 8. hostí FF MUNI 28. ročník Central European Summer School in Generative Grammar. Tato tradiční letní škola, známá pod zkratkou EGG, nabízí intenzivní výuku úvodních i specializovaných kurzů generativní syntaxe, sémantiky, morfologie a fonologie. Letošní ročník se koná pod záštitou Ústavu českého jazyka (organizace se ujala Markéta Ziková). Účastní se ho 95 studentů z 21 zemí. Výuku povedou odborníci z předních evropských (např. Humboldt-Universität zu Berlin nebo University of Edinburgh) a severoamerických univerzit (University of Pennsylvania, University of Maryland, Concordia University). Mezi vyučujícími jsou i dva zástupci FF MUNI: Pavel Caha (z Ústavu českého jazyka) a Marcin Wagiel (z Ústavu jazykovědy a baltistiky).