Exkurze v Řezně

18. 5. 2026

Ve dnech 11.–15. května vyměnila skupina studentek a studentů navazujícího magisterského studia češtiny posluchárny za terén. Pod vedením prof. Koska a dr. Boháčové se vydali na exkurzi do bavorského Řezna, která se nesla v duchu tématu „Historie jazyka a osídlení: Bavaria Slavica“.

O bohatý a inspirativní program na řezenské straně se skvěle postaral prof. Marek Nekula. Naši studenti tak měli možnost nahlédnout do výuky a detailně si prohlédnout univerzitní kampus i samotné město na Dunaji.

Výprava vedla ještě dál, do městeček Amberg a Lauf an der Pegnitz. Až do této oblasti tzv. „Neuböhmen“ totiž sahají historické české stopy. Ty studentům přiblížily přednášky ve Státním archivu v Ambergu a návštěva hradu Wenzelsburg v Laufu. Zdejší heraldicky vzácný sál kdysi sloužil Karlu IV. k přijímání návštěv při jeho cestách do Norimberka. Neobyčejný zážitek a protažení těla přinesla plavba lodí a společný výstup na monumentální Walhallu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info